Na XVII Niedzielę zwykłą, 25. VII 2021.

Od 26.06 w kościołach w Polsce może być zajętych 75% miejsc, nie licząc osób zaszczepionych przeciwko COVID 19. W dalszym ciągu obowiązują maseczki zasłaniające usta i nos. Pamiętajmy też o potrzebie dystansu i częstej dezynfekcji rąk.

Dzisiaj obchodzimy ustanowiony przez papieża Franciszka I ŚWIATOWY DZIEŃ DZIADKÓW i OSÓB STARSZYCH. To niedziela bliska liturgicznego wspomnienia świętych Joachima i Anny, rodziców NMP i dziadków Jezusa.  Przekażmy treść orędzia papieskiego, a także naszą życzliwość dziadkom, babciom i osobom samotnym, świętujmy z nimi i módlmy się serdecznie.

Kończy się organizowany przez Komisję Episkopatu ds. Misji oraz MIVA Polska XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa 18 – 25 lipca 2021 r. W drogę do Źródła Życia. Akcja św. Krzysztof 1 grosz za jeden kilometr ma na celu pozyskanie ofiar na środki transportu dla misjonarzy. Zbiórka do puszki przeznaczona jest na ten cel.

W naszej parafii Msza św. odpustowa ku czci św. Anny odprawiona będzie jutro, w poniedziałek, 26.07. o godz. 18:00 w skromnym wymiarze Eucharystii parafialnej. Wcześniej, od godz. 17:00 okazja do spowiedzi.

Przy okazji warto przypomnieć, co stanowi istotę odpustu: jest to (po spełnieniu ściśle określonych wymagań, najczęściej stanu łaski uświęcającej, a więc spowiedzi i Komunii św., czasem dodatkowych uczynków pobożnych) darowanie zupełne lub cząstkowe kar doczesnych (darowanie win otrzymujemy wraz z łaską uświęcającą w rozgrzeszeniu). Odpusty mogą być powiązane ze świętami patronalnymi, miejscami (np. sanktuaria) lub czasami (np. Rok św. Józefa).

Parafia św. Anny w Szewcach zaprasza na odpust z festynem Annada już dzisiaj. Tam też po sumie możliwość poświęcenia pojazdów.

Mamy też zaproszenie na odpust w górach. Nasz Rodak, ks. Andrzej Adamiak zaprasza na Górę Igliczną na odpust Matki Bożej Śnieżnej. Suma odpustowa za tydzień, w niedzielę 1.08. o godz. 13:00. Przewodniczył jej będzie Biskup Senior Ignacy Dec. Po Mszy św. koncert znanego muzyka i organisty Józefa Skrzeka.

Dzisiaj Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus zapraszają na kolejne nabożeństwo Wielkiej Nowenny do Dzieciątka Jezus w intencji naszych rodzin. Godz. 17:30. Wieczorna Msza św. o 18:00 w intencji próśb nowenny.

Ksiądz Arcybiskup Metropolita, zgodnie z zaleceniem KEP, prosi dzisiaj o zorganizowanie i przeprowadzenie dodatkowej przykościelnej zbiórki do puszki na rzecz poszkodowanych w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii. Chrześcijańskie współczucie, modlitwa oraz braterska solidarność z osobami, które ucierpiały na skutek gwałtownych burz i powodzi, skłaniają nas do podjęcia działań, celem okazania konkretnego wsparcia poszkodowanym.

Ponieważ wcześniej ogłosiliśmy już na dzisiaj zbiórkę na pojazdy dla misjonarzy, w przyszłą niedzielę, 1 sierpnia, dodatkowa zbiórka do puszki przeznaczona będzie dla powodzian.

Niedzielne Msze św. w punkcie w Psarach w lipcu i w sierpniu odprawiamy o godz. 7:00 rano.

W kościele parafialnym w lipcu i sierpniu Msze św. w dni powszednie (w tym tygodniu od wtorku do piątku) odprawiane są o godz. 7:00 rano.

Podobnie jak w ubiegłych latach w trybie wakacyjnym pracuje też kancelaria parafialna. Nie ma dyżurów we wtorki i środy po południu, tylko w soboty rano w godz. 8:00 – 9:30, a sprawy można załatwić także w dni powszednie: rano po Mszy św. a wieczorem po uzgodnieniu telefonicznym (najlepiej 606 248 737).

Zachęcam do korzystania z czasopism religijnych.

​​Ks. Adam Prażak, proboszcz

Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię,

nim przyszedłeś na świat, poświęciłem cię. (Jr 1,5-8)

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego