Na 14. VIII 2022.,

20. niedziela zwykła

• W poniedziałek 15. sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia NMP, porządek Mszy św. jak w niedziele. Po mszach poświęcenie ziół. Ponadto przed wieczorną Mszą św., o 17:30 nabożeństwo szkaplerzne (przed 16 dniem miesiąca), także błogosławieństwo i nałożenie nowych szkaplerzy.

• Kolekta mszalna z dzisiejszej niedzieli (14. sierpnia) przeznaczona jest na potrzeby Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego i Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, natomiast z Uroczystości Wniebowzięcia NMP (15. sierpnia) na odbudowę i budowę kościołów w Archidiecezji Wrocławskiej.

• Przypominam wakacyjny porządek nabożeństw. Msza św. niedzielna w punkcie w Psarach o godz. 7:00 rano. W dni powszednie Msze św. w kościele (w tym tygodniu od wtorku do piątku) również o godz. 7:00.

• Kancelaria parafialna czynna w sobotę rano w godz. 8:00 – 9:30. Poza tym sprawy można załatwiać w dni powszednie po Mszy św. lub w innych godzinach po uzgodnieniu telefonicznym (tel. 606 248 737).

• 17. sierpnia przypada święto patronalne JE Ks. Biskupa Jacka Kicińskiego CMF. Zachęta do modlitwy.

• 17. września Rodzina Maryjna organizuje pielgrzymkę do Leśniowa – Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do końca sierpnia u p. Teresy Sajan (liczba miejsc ograniczona).

• Jak zawsze zachęcam do lektury religijnych czasopism. W Gościu Niedzielnym kolejna płyta Biblia Audio. (do pobrania na bocznym ołtarzu).

• Ks. Adam Prażak, proboszcz

•

• Rodzina Maryjna zaprasza

•

• Odpowiadając, w tych trudnych czasach, na orędzie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy, „Rodzina Maryjna” zaprasza do wspólnotowego odprawienia „pięciu pierwszych sobót miesiąca” w celu wynagrodzenia za grzechy i zniewagi wobec Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo to polega na : przystąpieniu do spowiedzi św., przyjęciu Komunii świętej, odmówieniu jednej części różańca oraz na 15. minutowym rozważaniu tajemnic różańcowych.

• W miesiącach objawień fatimskich – od maja do października, każdego 13-go dnia miesiąca, pragniemy kontynuować nabożeństwa fatimskie przy grocie Maryi w ogrodach Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus – są to tzw. „Fatimki”. Serdecznie zapraszamy.

Informacje o pomocy dla Ukrainy na podstawie komunikatu Caritas

1. Prosimy o zgłaszanie chęci i możliwości przyjęcia uchodźców