Na 4. XII 2022.,

II Niedziela Adwentu

1. Pomoc Kościołowi na Wschodzie. W II Niedzielę Adwentu, 4.12., tradycyjnie wspomagamy modlitwą i dodatkową zbiórką do puszki Kościół w krajach byłego Związku Radzieckiego (to w dużej mierze nasi rodacy i ich potomkowie). Rzymskokatoliccy Biskupi Ukrainy wystosowali do Kościoła w Polsce specjalny list pasterski z podziękowaniem za pomoc, wsparcie i solidarność.

2. Dzisiaj I Niedziela miesiąca, przed wieczorną Mszą św., od godz. 17:00 możliwość prywatnej adoracji Jezusa w Najśw. Sakramencie.

3. Zapraszamy na msze adwentowe (dawna tradycja tzw. rorat, mszy przed świtem), przygotowujące na spotkanie przychodzącego Pana; u nas w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. Zapraszamy szczególnie dzieci (z lampionami).

4. Tradycyjne wigilijne opłatki, podobnie jak w ubiegłych latach, można otrzymać u Sióstr Karmelitanek pracujących w naszej parafii. Ofiary składane przy tej okazji potraktujmy jako wyraz naszej wdzięczności za całoroczną modlitwę i pracę Sióstr pośród nas.

5. Grupę młodzieży przygotowującą się do bierzmowania zapraszam na spotkanie do salki na plebanii w środę o 19:30.

6. W przyszłą niedzielę podczas mszy o 11:30 poświęcenie medalików dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

7. Jak zawsze zachęcam do lektury religijnych czasopism (do pobrania na bocznym ołtarzu). Jest też grudniowe Nowe Życie, a w nim m. in. kulisy ustalenia daty Bożego Narodzenia.

•                                                                                                                               Ks. Adam Prażak, proboszcz

•

Rodzina Maryjna serdecznie zaprasza do włączenia się we wspólnotowe Nabożeństwa Pierwszych Sobót Miesiąca.

W Fatimie Matka Boża powiedziała do trojga pastuszków, aktualnie Świętych - Hiacynty i Franciszka oraz Sługi Bożej Łucji: "Przybędę, by prosić o poświęcenie Rosji memu Niepokalanemu Sercu i o Komunię św. wynagradzającą w pierwsze soboty. Jeżeli moje życzenia zostaną spełnione, Rosja nawróci się i zapanuje pokój".

Nabożeństwo to polega na przystąpieniu do spowiedzi św, przyjęciu Komunii św., odmówieniu jednej części różańca oraz na 15. minutowym rozważaniu tajemnic różańcowych przez 5 kolejnych pierwszych sobót.

W pierwszą sobotę grudnia, a więc 03.12, różaniec rozpocznie się o 17.30, a 15. minutowe rozważanie podejmiemy po Mszy świętej.

Więcej informacji na temat „Pierwszych sobót miesiąca" będzie można przeczytać w gablocie przed Kościołem lub na stronie https://wpierwszesoboty.pl/abc-nabozenstwa-pierwszych-sobot-miesiaca/