Na 22. V 2022.,

VI Niedziela Wielkanocna

• Codzienne nabożeństwa majowe odprawiamy podobnie jak w poprzednich latach: w niedziele o 17:30, a w dni powszednie (i w soboty) po wieczornej Mszy św.

• Dzisiaj rocznica (umowna) I Komunii św., podczas Mszy św. o 11:30.

• Podczas tej samej Mszy św. odbędzie się również przyjęcie i błogosławieństwo nowych  ministrantów. Wobec braków po pandemii Liturgiczna Służba Ołtarza to jedna z pilniejszych potrzeb naszej parafii. Módlmy się za tych czterech nowych chłopców i ich rodziny oraz o następnych chętnych.

• Pamiętamy o przypadającym w tym tygodniu Dniu Matki, modlimy się za nasze Mamy i za wszystkie Mamy.

• W dalszym ciągu czekam na zgłoszenia nowych kandydatur do rady parafialnej.

• W czwartek po nabożeństwie zapraszam na katechezę dorosłych. Myślę że przydatnym tematem katechezy może być właśnie rada parafialna.

• W przyszłą niedzielę Nowenna do Dzieciątka Jezus o godz. 17:00.

• Jak zawsze zachęcam do lektury religijnych czasopism (do pobrania na bocznym ołtarzu). W zakrystii jest już czerwcowy Mały Gość dla dzieci, a w nim specjalny dodatek poświęcony patronom 2022 roku: Wandzie Rutkiewicz, Marii Konopnickiej, Ignacemu Łukasiewiczowi i Józefowi Wybickiemu.

• Caritas Wrocław organizuje w tym tygodniu konwój humanitarny do Buczy na Ukrainie. Środki medyczne, higieniczne oraz długotrwała żywność może być dostarczona do parafii najpóźniej do czwartku, a do biura Caritas przy ul. Katedralnej do piątku do godz. 16:00.

• Ks. Adam Prażak, proboszcz

•

• Rodzina Maryjna zaprasza

•

• Odpowiadając, w tych trudnych czasach, na orędzie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy, „Rodzina Maryjna” zaprasza do wspólnotowego odprawienia „pięciu pierwszych sobót miesiąca” w celu wynagrodzenia za grzechy i zniewagi wobec Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo to polega na : przystąpieniu do spowiedzi św., przyjęciu Komunii świętej, odmówieniu jednej części różańca oraz na 15. minutowym rozważaniu tajemnic różańcowych.

• W pierwszą sobotę maja, a więc 07.05, różaniec rozpocznie się o 17.30, a 15. minutowe rozważanie podejmiemy po Mszy świętej i nabożeństwie majowym.

• Więcej informacji na temat „Pierwszych sobót miesiąca” będzie można przeczytać w gablocie przed Kościołem.

• W miesiącach objawień fatimskich – od maja do października, każdego 13-go dnia miesiąca, pragniemy kontynuować nabożeństwa fatimskie przy grocie Maryi w ogrodach Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus – są to tzw. „Fatimki”. Serdecznie zapraszamy.

Informacje o pomocy dla Ukrainy na podstawie komunikatu Caritas

1. Prosimy o zgłaszanie chęci i możliwości przyjęcia uchodźców