Na XXX Niedzielę zwykłą, 24. X 2021.

Tydzień Misyjny. Pod hasłem „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy" obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Misyjny w całym Kościele. Składka przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne. W intencji misji modlimy się przez cały tydzień szczególnie podczas nabożeństw różańcowych, na które zapraszamy codziennie na godz. 17:30.

Dzisiaj przed różańcem, o godz. 17:00, Siostry Karmelitanki zapraszają na Nowennę do Dzieciątka Jezus w intencji naszych rodzin.

Spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania w czwartek o 19:00.

Można już składać kartki do tradycyjnej modlitwy wypominkowej z wyczytywaniem imion i nazwisk  naszych zmarłych polecanych Bogu. Modlić się będziemy za nich szczególnie w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych, 2 – 8 listopada po wieczornej Mszy św. Proszę o wyraźne zaznaczenie na kartce dnia naszej modlitwy (np.: poniedziałek, 8.11.).

Serdeczna prośba, abyśmy porządkując groby na cmentarzach, nie pozostawiali śmieci sąsiadom, i bez tego z powodu np. wiatru są problemy. Co się nie zmieści w kontenerach najlepiej zabrać do domu.

Przy okazji przypomnienie o niezbędnej prolongacie grobu opłacanej co 20 lat (opłaty cmentarne nie obejmują ubezpieczenia nagrobków).

W uroczystość Wszystkich Świętych (poniedziałek, 1.11.) porządek Mszy św. będzie taki jak przed pandemią. W kościele parafialnym o 8:30 i o 14:00 (po tej mszy procesja na widawskie cmentarze), a w Psarach na cmentarzu o 11:00. Nie będzie mszy w kościele o 11: 30 i o 18:00, ani w Psarach o 10:00.

W związku z możliwością zyskania odpustu zupełnego przy okazji nawiedzenia cmentarzy i modlitwy za zmarłych zachęcam do spowiedzi przed uroczystością Wszystkich Świętych w sobotę 30.10. od godz. 17:00 i w dni powszednie oktawy Wszystkich Świętych od 17:30 (także I Piątek listopada).

Zachęcam do korzystania z katolickich czasopism. W dzisiejszej Niedzieli m. in. sylwetka Sługi Bożego Jana Pawła I, a w Gościu Niedzielnym „Anioł Stróż Papieża” (rozmowa z żandarmem ochraniającym Jana Pawła II podczas prywatnych wypraw górskich). W zakrystii jest już listopadowy Mały Gość Niedzielny dla dzieci a w nim komiks „Wierny do końca” (ks. Jan Macha).

​​Ks. Adam Prażak, proboszcz

Od 26.06 w kościołach w Polsce może być zajętych 75% miejsc, nie licząc osób zaszczepionych przeciwko COVID 19. W dalszym ciągu obowiązują maseczki zasłaniające usta i nos. Pamiętajmy też o potrzebie dystansu i częstej dezynfekcji rąk.

Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię,

nim przyszedłeś na świat, poświęciłem cię. (Jr 1,5-8)

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

• jest modlitwą w obronie poczętego życia