Na 14. IV 2024.,

IV Niedziela Wielkanocna

Niedziela Biblijna

• Dzisiejsza Niedziela to w Polsce Niedziela Biblijna, Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, obchodzony co roku z inicjatywy Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II. Rozpoczyna Tydzień Biblijny.

• Dzisiaj również przypada Święto Chrztu Polski.

• We wtorek (16 dzień miesiąca) po Mszy św. nabożeństwo szkaplerzne. Natomiast spotkanie Rodziny Maryjnej odbędzie się w sobotę.

• W środę o 19:30 kolejne spotkanie grupy B25.

• Archidiecezja Wrocławska zaprasza Wszystkie Panie na Diecezjalny Dzień Skupienia Kobiet „Szczęśliwa, która uwierzyła”. Sobota, 20 kwietnia, kościół NMP na Piasku, w godz. 10:00 – 18:00. Szczegóły na afiszu i www.archidiecezja.wroc.pl .

• Następna, IV Niedziela Wielkanocna, inauguruje w Kościele Tydzień Modlitw o Powołania.

• Jak zawsze zachęcam do korzystania z katolickich czasopism. I w Gościu Wrocławskim, i w Niedzieli Wrocławskiej, znajdziemy materiały związane z ustanowieniem we Wrocławiu nowego sanktuarium w kaplicy Nawiedzenia NMP na Wzgórzu Osobowickim. To nasz dekanat i bliskie sąsiedztwo Widawy. Matka Boża czczona tu będzie jako Królowa Pokoju a uroczysta intronizacja odbędzie się w sobotę, 8 czerwca, o godz. 15:00. (Przy okazji zachęcam do pielgrzymowania – to od nas tylko 4 km.)

• Ks. Adam Prażak, proboszcz

19 maja 2024 roku, w naszej archidiecezji rozpocznie się synod diecezjalny. To ważne dzieło wymaga naszej modlitwy i osobistego zaangażowania. Ksiądz Arcybiskup zwraca się z prośbą o modlitewne wsparcie zwłaszcza do chorych i doświadczonych cierpieniem z naszej Archidiecezji.

• Parafialna Grupa Presynodalna

• (KDzJ)