Na Niedzielę Bożego Miłosierdzia, 11. IV 2021.

Przypominam, od 27.03. w kościołach i kaplicach może przebywać przy zachowaniu dystansu 1 osoba na 20 m2. Dla naszego kościoła ten limit wynosi obecnie 12 osób. Zgodnie z ogólnymi zasadami Katechizmu (KKK 2181 – nieobecność usprawiedliwiona dla ważnego powodu), jeżeli ktoś nie może uczestniczyć we Mszy św. np. ze względu na limit osób w kościele, jest zwolniony z uczestnictwa w Eucharystii. Podobnie osoby, które w dobrze uformowanym sumieniu podejmują decyzję o pozostaniu w domu ze względu na zagrożenie epidemią, są zwolnione z obowiązku świątecznej Eucharystii (nie dotyczy to jednak osób, które jednocześnie biorą udział w innych niekoniecznych spotkaniach i zgromadzeniach). W zaistniałej sytuacji praktyki religijne spełniamy poprzez: modlitwę w rodzinie, transmisję medialną (tylko na żywo!) i duchową Komunię św.

Módlmy się o zdrowie i pamiętajmy o chorych i samotnych.

W Niedzielę Miłosierdzia będzie też odprawiona dodatkowa Msza św. w kościele o godz. 10:00.

Ktokolwiek pragnąłby uczestniczyć w liturgii ponad wyznaczony limit, musi pozostać na zewnątrz kościoła (przy stosowaniu dystansu i maseczek). Komunię św. można będzie przyjąć na dworze.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna doroczny Tydzień Miłosierdzia. To także Międzynarodowe Święto Caritas. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele charytatywne Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

Dzisiaj po południu, o godz. 15:00 (Godzina Miłosierdzia) będzie w kościele śpiewana Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Kto chciałby pomóc przy rozbieraniu dekoracji Bożego Grobu, może przyjść do kościoła w poniedziałek po Mszy św. (ok. 18:45).

W środę, 14.04., przypada ustanowione przez Parlament RP dwa lata temu Święto Chrztu Polski. Akcja Katolicka zachęca do wywieszenia w tym dniu flagi narodowej i modlitwy w intencji Ojczyzny.

W piątek (16.04.) po Mszy św. wieczornej nabożeństwo szkaplerzne.

Zachęcam do korzystania z czasopism religijnych. Mocno opóźniony GOŚĆ Extra o św. Józefie jest do nabycia w zakrystii (9 zł).

Po licznych konsultacjach, zgodnie z obietnicą podjąłem decyzję w sprawie terminu I Komunii św. w naszej parafii. Wobec niepewnej sytuacji pandemii i obowiązujących obostrzeń, podobnie jak w ubiegłym roku musimy ją odroczyć na wrzesień (trzecia niedziela września, 19.09.). Zgodnie z Dekretem Księdza Arcybiskupa (na stronie www.archidiecezja.wroc.pl) indywidualnie mogę udzielić I Komunii św. przygotowanym dzieciom jeszcze w maju lub w czerwcu. Możemy się umawiać na dni powszednie z zastrzeżeniem limitu osób w kościele (obecnie 12 os.). Wszystkich gorąco zachęcam do modlitwy w intencji dzieci, a rodziców również do rozmów z dziećmi na temat wiary i Eucharystii.

​Ks. Adam Prażak, proboszcz

Parafia św. Anny