top of page

Ogłoszenia duszpasterskie

Na niedzielę, 19. III 2023.,

IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj Niedziela Laetare. Pośród doświadczeń codziennego krzyża (bolesna kampania przeciwko św. Janowi Pawłowi II) radujemy się prawdą o Zmartwychwstaniu, bliską perspektywą Świąt Wielkanocnych.

 2. Dzisiaj przypada 10 rocznica inauguracji pontyfikatu papieża Franciszka oraz 7 rocznica konsekracji biskupiej Ks. Biskupa Jacka Kicińskiego. Uroczystość św. Józefa jest świętem patronalnym JE Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego.

 3. W tym roku liturgiczna uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, ze względu na IV Niedzielę Wielkiego Postu jest przeniesiona na poniedziałek 20 marca.

 4. W poniedziałek Siostry Karmelitanki zapraszają do kaplicy klasztoru na godz. 7:00 rano na Mszę św. odpustową ku czci św. Józefa. U nas w kościele Msza św. w uroczystość św. Józefa o godz. 18:00.

 5. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych.  W piątki Droga Krzyżowa o 17:30. W niedziele Gorzkie Żale o godz. 17:00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

 6. Jak co roku możemy wesprzeć Wielkanocne Dzieło Caritas. W zakrystii można nabyć wielkanocne paschaliki (20 zł).

 7. Grupę młodzieży przygotowującą się do bierzmowania zapraszam w środę do salki na plebanii na 19:30.

 8. Dzieci pragnące śpiewać na cześć Pana zapraszamy do salki na plebanii w piątek na godz. 18:00 (po Drodze Krzyżowej) na pierwszą próbę scholki.

 9. W sobotę, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Siostry Karmelitanki zapraszają na pierwsze nabożeństwo Wielkiej Nowenny do Dzieciątka Jezus w intencji naszych rodzin. Godz. 17:30. Msza św. o godz. 18:00 w intencji próśb nowenny.

 10. W uroczystość Zwiastowania przypada Dzień Świętości Życia w tym roku pod hasłem „Troska ożycie od poczęcia wychowaniem do pokoju”. Po Mszy św. można będzie dokonać aktu duchowej adopcji Dziecka Poczętego jeszcze nienarodzonego. Zachęcam.

 11. Jak zawsze zachęcam do lektury religijnych czasopism.

 12. Przypominam o zbiórce elektrośmieci – w tym roku w czwartek, 30.03. do godz. 14:00.

 •                                                                                                                               Ks. Adam Prażak, proboszcz

 •  

Przykro to ogłaszać

 • Po raz kolejny wraca problem śmieci na widawskich cmentarzach. Panu, który w dniu 11.03. wrzucił do pojemnika przy ul. Markowskiego duże ilości odpadów poremontowych i przy okazji obraził ludzi zwracających mu uwagę (nota bene nie naszych parafian) gratuluję tupetu. I czekam na deklarowane pokrycie kosztów.

 • Z mojej strony informuję, że w związku z drastyczną podwyżką kosztów spółki Ekosystem (300%) po prostu nie stać parafii na taki wydatek (5.133 zł miesięcznie – tyle nawet w kościele na tacę nie uzbieramy, a gdzie inne wydatki, m. in. prąd i gaz). Podwyżka ta decyzją Rady Miejskiej Wrocławia obowiązuje od lutego. Dla urzędników i prezesów spółki to nie jest problem (bo przecież wrzuci to sobie ksiądz w koszta!). Przy kilkunastu pogrzebach rocznie ile musiałaby wynosić opłata cmentarna (i miejsce na cmentarzu – prolongata co 20 lat)? Niezależnie od koniecznej podwyżki opłat cmentarnych składam również wniosek o wymianę pojemników na mniejsze. Cmentarze są liczone jako posesje niezamieszkałe generujące śmieci, a cena zależy od wielkości pojemników przy obowiązkowej oczywiście segregacji. Wywóz i naliczanie muszą być systematyczne w cyklu tygodniowym i nie ma możliwości zmiany, chyba że przy podstawieniu dodatkowego kontenera (dodatkowy koszt). Próbowałem zmienić operatora, była nawet chętna firma, ale Rada Miejska w porozumieniu z UOKiK zablokowała taką możliwość na 2 lata. A Parafian proszę o wyrozumiałość i nie wyrzucanie śmieci w krzaki, a w miarę możliwości zabieranie ich do domu.                                                                                                                                                                                                    Ks. Adam Prażak

 

 

bottom of page