Na III Niedzielę zwykłą, 24. I 2021.

PRZYPOMNIENIE: Pamiętajmy o przestrzeganiu obowiązujących przepisów państwowych i kościelnych dotyczących stanu epidemii.

PRZYPOMNIENIE: Wizyta duszpasterska na terenie naszej parafii została w tym roku odwołana. W przyszłości będzie mogła się odbywać, być może na innych zasadach

Dzisiejsza niedziela, to Niedziela Słowa Bożego – Niedziela Biblijna. Jak pisze papież Franciszek, „aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”. Warto przypomnieć, że wierni, którzy w ciągu dnia minimum pół godziny bez przerwy oddadzą się lekturze Pisma Świętego, mogą zyskać odpust zupełny.

Dzisiaj również Dzień Solidarności z Chorwacją. Modlitwa i dodatkowa zbiórka do puszki po Mszy św. przeznaczona jest na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi.

W poniedziałek, 25.01., święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, kończy się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

We wtorek, 26.01., Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce.

W czwartek, 28.01., wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, patrona uczelni katolickich, święto Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

W sobotę 30 stycznia rano (do godz. 12:00) można będzie przynieść na podwórko plebanii wszelkie elektrośmieci. Odbierze je fundacja Pro Missio, która pieniądze za pozyskane materiały przeznaczy na potrzeby misji w najbiedniejszych krajach świata: Zambii, Kamerunie, Kenii, Tanzanii i in.

Przyszła niedziela, 31.01., to Dzień Pomocy Chorym na Trąd (Światowy Dzień Trędowatych). Okazja do modlitwy i solidarności z chorymi.

Zachęcam do korzystania z katolickich czasopism. Jest już też (w zakrystii) lutowy numer Małego Gościa dla dzieci.

​Ks. Adam Prażak, proboszcz

Parafia św. Anny